Aros Forsikring samarbejder med Growing Trees Network Foundation

Billedet viser to mænd stående i et åbent naturområde med små træer og buske. Den ene mand til venstre har en afslappet påklædning med en mørk jakke, mens manden til højre er formelt klædt i jakkesæt og beige frakke. Begge mænd smiler mod kameraet. Baggrunden indeholder et åbent landskab med marker, træer og en delvis overskyet himmel.

Aros Forsikring samarbejder med Growing Trees Network Foundation

Hos Aros Forsikring er nærvær og ordentlighed ikke bare noget, vi taler om – det er værdier, vi handler efter. Det gælder både i vores daglige kontakt med kunder og i vores blik mod det større fællesskab.

Derfor har vi i en årrække samarbejdet med Growing Trees Network som en del af vores indsats for at tage samfundsansvar. Gennem samarbejdet donerer vi træer til etablering af nye Folkeskove i Danmark, som kan bidrage til mere natur og biodiversitet.

For os er det en naturlig forlængelse af at være et kundeejet forsikringsselskab – og et valg, der bygger på ønsket om at gøre det ordentligt.

Se andre samarbejdspartnere

Som kundeejet forsikringsselskab støtter vi lokale fællesskaber. Vi er stolte sponsorer af alt lige fra sportsklubber og veteranklubber. 

Gå på opdagelse i vores samarbejdspartnere, og klik på logoerne for at blive klogere på samarbejderne. 

En mand i jakkesæt sidder i et mødelokale med en computer foran sig. Han smiler og har et afslappet kropssprog.

Har du spørgsmål til vores samarbejdspartnere?

Tøv endelig ikke med at kontakte vores kommercielle direktør Martin Jørgensen, hvis du har spørgsmål til vores samarbejdspartnere. Det kan du gøre på mail mcj@aros-forsikring.dk.